Продавець Воздушка інтернет-магазин Київ Осокорки розвиває свій бізнес на Prom.ua 7 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
1317 відгуків
Воздушка інтернет магазин пневматики, тактичного обвісу, комплектуючих та екіпірування
Контакти
Воздушка інтернет-магазин Київ Осокоркименеджер
Осокорки, Дніпровська набережна, Київ, Україна
+380 (97) 055-00-15
Kyivstar
+380 (95) 006-20-30
Vodafone
+380 (95) 006-20-30+380 (97) 055-00-15+380 (95) 006-20-30
 • Signal+380 (95) 006-20-30
Мапа
+380 (97) 055-00-15
+380 (95) 006-20-30

Що потрібно знати власникам зброї під патрон Флобера

Що потрібно знати власникам зброї під патрон Флобера

Юридичний мінімум для власника зброї під патрон Флобера

У відповідності з методикою, яку використовують експерти-криміналісти приналежності того або іншого пристрою до вогнепальної зброї (затверджена низкою наказів МВС) основними ознаками вогнепальної зброї є наступні:

 • рух снаряда здійснюється за рахунок енергії, що утворюється при згорянні метального заряду (наведена найбільш загальне формулювання, можливі варіанти)
 • питома енергія снаряда на відстані 1 м від зрізу стовбура не повинна перевищувати величину 0,5 дж/кв. мм. Під питомою енергією розуміється відношення енергії снаряда (дж.) до ефективної площі його передній поверхні (кв. мм).

Проте застосування цих правил передбачає деякі винятки. Так вогнепальною зброєю не можуть бути визнані вироби спочатку не призначені їх виробником для нанесення тілесних ушкоджень людині. До таких виробів, наприклад, належать різні будівельні пістолети, линеметы, ракетниці та інші сигнальні пристрої і т. д.

Поява на ринку виробів призначених для тренувальної стрільби поза спеціально обладнаних тирів і майданчиків (а саме так виробники визначають призначення "зброї під патрон Флобера") призвело до виникнення низки суперечностей для вирішення яких був спеціально створений наступний документ:

Найбільш важливі для споживача фрагменти цього документа представлені далі.

РОЗДІЛ 1 (Зброя флобера)

"Останнім часом на території України знайшли широке поширення револьвери флобера калібру 4 мм, призначені, згідно інформації виробника, для тренувальної стрільби поза спеціальних приміщень і майданчиків (тирів, стрільбищ) класифікація яких (револьверів) викликає певні труднощі.

З метою всебічного та об'єктивного вивчення ступеня вражаючої здатності куль патронів Флобера кільцевого запалення калібру 4 мм в ДНДЕКЦ МВС України спільно з судово-медичними експертами відділу судово - медичної експертизи трупів Київського бюро СМЕ проведено комплексне медико-біологічне і криміналістичне дослідження.

В результаті проведення в ДНДЕКЦ МВС України експериментальної стрільби (дистанція 1-3 м, реєстратор швидкості польоту кулі "ПОЛІТ") з револьверів "МЕ-38 Magnum-4R" і "ALFA mod.461" патронами виробництва Dynamit Nobel (Німеччина) і Selier&Bellot (Чеська Республіка) зареєстровані середні значення питомої кінетичної енергії в діапазоні 0,34 - 0,47 Дж/кв. мм.

З метою об'єктивної оцінки пробивної здатності і ступеня вражаючих можливостей выстрелянных з револьверів куль, працівниками відділу судово медичної експертизи трупів Київського бюро СМЕ проведено медико-біологічне дослідження ударно-травматичної дії патронів Флобера калібру 4 мм. Дослідження ушкоджень, які виникли від дії патронів при стрільбі з відстані 3-5 метрів по трупах встановили що, при пострілах з відстані 3-5 метрів на трупах утворювалися:

 • пошкодження шкіри у вигляді ран з раневыми каналами, які не проходили і внутрішню грудну порожнини, а формували пошкодження підшкірно жирової маси, м'язів, грудини і ребер. Дані ушкодження мають ознаки тілесних ушкоджень середнього ступеня тяжкості за критерієм ступеня розладу здоров'я,
 • пошкодження шкіри у вигляді ран, ранові канали від яких проходили з пошкодженням підшкірно жирової тканини і м'язів. Дані ушкодження мають ознаки легких тілесних ушкоджень, що призводять до короткочасного розладу здоров'я.
 • ушкодження у вигляді саден, які мають ознаки легких тілесних ушкоджень.

Таким чином, за результатами комплексного дослідження встановлено, що не дивлячись на наявність конструктивних елементів властивих вогнепальної зброї, револьвери калібру 4 мм (Флобер) не призначені для ураження людини, выстрелянные з револьверів кулі не мають достатньої питомої кінетичної енергії для нанесення людині тяжких тілесних ушкоджень, внаслідок чого зазначені револьвери флобера до категорії вогнепальної зброї не відносяться.

Як правило, револьвери, призначені для стрільби патронами Флобера кільцевого запалення калібру 4 мм для тренувальної стрільби поза спеціальних приміщень і майданчиків (тирів, стрільбищ), мають захист від несанкціонованої модифікації для стрільби набоями заводського виготовлення."

РОЗДІЛ 2 (Патрони флобера)

В даний час найбільш поширені короткі і довгі патрони Флобера кільцевого запалення калібру 4 мм виробництва фірм Dynamit Nobel (Німеччина) і Selier&Bellot (Чеська Республіка).

 • Патрони складаються з кулі, гільзи та порохового заряду (або пиросостава).
 • Пиросостав використовується в якості метальної речовини в довгих патронах і являє собою речовину сіро-жовтого кольору, запресованное в донну частину гільзи.
 • Загальна маса довгих патронів - близько 0,87 р., коротких патронів - 0,78 р.
 • Вага порохового заряду в коротких патронах - 0,01 р.

Кулі, виготовлені зі сплаву на основі свинцю, сферичної форми, безоболочечные (довгий патрон) або з оболонкою на основі сплаву міді (короткий патрон виробництва Selier&Bellot). Діаметр куль близько 4,2 мм, маса куль - 0,47-0,48 р.

Гільзи з закраїною, циліндричної форми, виготовлені з металу червоного кольору (можливо покриття сріблястого кольору), який не притягується магнітом. Довжина гільз довгих патронів - 8,1 мм, коротких патронів - 6,4 мм, діаметр бічній поверхні гільз - 4,6 мм, діаметр дінця - 5,9 мм. Ініціюючий склад запресований по краю денця гільзи. Спосіб з'єднання куль і гільз - обтиск.

Патрони Флобера кільцевого запалення калібру 4 мм не мають достатньої потужності для ураження людини, призначені для тренувальної стрільби поза спеціальних приміщень і майданчиків (тирів і стрільбищ) і до категорії боєприпасів не відносяться.

При дослідженні патронів Флобера слід приділяти особливу увагу можливості їх переснаряжения, шляхом навішування порохового заряду, внаслідок чого значно збільшується початкова швидкість польоту кулі та патрони можуть набувати властивості боєприпасів.

ВИСНОВКИ:

1. Вироби використовують патрон Флобера не можуть бути визнані вогнепальною зброєю з наступних причин: по-перше, вони спочатку не призначені виробником для поразки людини (кухонний ніж не може бути визнаний холодною зброєю), по-друге, їх енергетичні можливості не дозволяють стабільно наносити тяжкі тілесні ушкодження (вбити людину можна і шпилькою), по-третє, патрон Флобера не є боєприпасом (не може бути визнано вогнепальною зброєю пристрій, яке не використовує боєприпаси).

2. Для зменшення ймовірності виникнення проблем у власників зброї під патрон Флобера необхідно дотримувати два правила:

 • використовувати зброю тільки в режимі визначеному його виробником (тренувальна стрільба),
 • використовувати тільки стандартні (сертифіковані) патрони.

3. Всі криміналістичні норми застосовуються при експертній оцінці виробів використовують патрон Флобера розроблені у 80-х роках минулого століття (СРСР) і не змінилися в більшості республік до теперішнього часу.

 Увага: ці висновки справедливі тільки для калібру 4 мм і тільки для України. Експерти інших країн пострадянського простору можуть вважати по-іншому. Тому перед перетином кордону України настійно рекомендуємо ознайомитися з законодавчою трактуванням револьверів флобера в країні призначення.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner