Арбалет - це грізна зброя, яка, в свій час, по забійній силі просто заткнуло луки за пояс. Стріляючи короткими товстими стрілами (болтами), арбалет був смертельно небезпечний навіть для важко озброєної піхоти. Після появи вогнепальної зброї арбалети пішли з поля бою, але продовжили активний розвиток як мисливська та спортивна зброя.
На сьогоднішній день всі арбалети можна розділити на кілька типів.
Класичні рекурсивні арбалети
Класичний рекурсивний арбалет має S-образну форму дуг (плечей). Вигнуті законцовки плечей дають додатковий важіль, завдяки якому з'являється можливість до самого кінця штовхати стрілу з великим зусиллям.
Головна перевага рекурсивних арбалетів - це простота і надійність їх конструкції. Плечі класичного арбалета складаються з однієї або двох пластин, закріплених на ложі і тятиви.
Рекурсивні арбалети крупніше блокових і поступаються їм в потужності. На класичний арбалет важче натягнути тятиву для пострілу (на потужних рекурсивних арбалетах для цього доводиться використовувати спеціальне стремено і тягнути тятиву всім тілом). Але і замінити тятиву в арбалете класичної конструкції можна прямо в полі без використання спеціального верстата.
Будучи самою демократичною за ціною, моделлю, класичний рекурсивний арбалет відмінно підготовлений до умов роботи в грязі і до поганих погодних умов.
Блокові арбалети.
Блокові арбалети - це дитя нових матеріалів і сучасних технологій. На кінцях плечей перебувають блокові ексцентрикові механізми (звідси і назва - блочний арбалет). На блоки накручена тятива з боку стрілка, а в противотяг на блоки накручуються троси, які перерозподіляють навантаження тяги таким чином, що до кінця вона дуже сильно слабшає.
Таким чином, коли стрілок натягує тятиву, блоки розкручуються звільняючи її, намотують на себе троси і стягують плечі, накопичуючи кінетику для стріли.
Завдяки такій конструкції спуск у блокового арбалета набагато м'якше, а швидкість стріли більше. При цьому для взводу арбалета потрібно набагато менше зусиль. Та й стріляти з нього набагато комфортніше як досвідченому арбалетчику, так і починаючому стрілку.
До мінусів такої конструкції можна віднести її складність, великий вага арбалета і необхідність у грамотній настройці і регулюванню. Крім того, якщо у вас порвалася тятива, то можна згортати вудки і їхати додому - натягнути тятиву в блочному арбалете можна тільки за допомогою спеціального верстата.
За типом конструкції приклада арбалети ділять на винтовочные та пістолетні арбалети.
Винтовочные арбалети
Фактично, винтовочные арбалети - це класика. Саме таким було це зброя на початку. Таку назву вони отримали з-за зовнішньої схожості з гвинтівками. Той же приклад і ложі, так само є спусковий механізм. Тільки замість стовбура є спрямовуюча і плечі (рекурсивні або блокові). На багатьох гвинтівкових арбалетах є навіть база для установки оптичного або колиматорного прицілу.
Для натягування тятиви майже всі винтовочные арбалети мають стремено. Для взводу арбалета стремено впирається в землю, в нього вставляєте ногу і всім тілом натягаєте тятиву.
Винтовочные арбалети мають максимальну потужність і прекрасно підходять для стрільби з будь-якого положення.
Арбалети для полювання купуються саме гвинтівкового типу. Найчастіше це блочний арбалет, що дозволяє одержати максимальну швидкість і енергію стріли. Однак, якщо ви полюєте рідко, то підійде і рекурсивний арбалет.
До недоліків арбалетів гвинтівкового типу слід віднести великі габарити і вагу.
Пістолетний арбалет (арбалет пістолет)
Арбалет пістолетного типу має скромні габарити і потужність, однак вони прекрасно підходять для полювання на дрібну дичину. Арбалет пістолет, обладнаний спеціальним магазином, може стріляти так само кульками, кульками і камінням. В цьому випадку його ще називають шнепер.
Купити арбалет можна як в Києві в нашому магазині на Гната Юри 20, ТЦ Квадрат), так і замовити його доставку по Україні.
Сподіваємося, тепер вам буде простіше вибрати і купити арбалет саме для ваших завдань ;)
Вибирайте і купуйте свій арбалет в інтернет магазині Воздушка!